Продавець АРТІФІКО розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
12 відгуків
+380681471572
+380487751799
+380681471572
АРТІФІКО
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

Порядок проведення робіт з газобетонними блоками

Порядок проведення робіт з газобетонними блоками

 

1. ДОСТАВКА І ЗБЕРІГАННЯ

• На будмайданчик блоки надходять на піддонах, упаковані в термоусадочну плівку. Плівка оберігає блоки від атмосферних опадів і утримує їх від зміщення під час транспортування.

• Якщо розвантаження ви здійснюєте власними силами, використовуйте вилочний навантажувач або м'які стропи. Використання сталевих тросів зашкодить рівну по-поверхня блоків.

• Піддони повинні складуватися на рівній майданчику, що виключає перекоси і підтоплення.

• Якщо передбачається тривале зберігання блоків до початку будівельно-монтажних робіт, слід частково розпакувати піддони для початку сушіння газобетону. Тобто видалити плівку з боковин піддонів, залишивши тільки кришку-«шапочку».

• Плівку з верхньої грані упаковки знімайте тільки безпосередньо перед початком робіт.

 

2. КЛАДКА ПЕРШОГО РЯДУ БЛОКІВ ПРИ КЛАДЦІ СТІН

Укладання першого ряду блоків слід приділяти максимум уваги. Установивши перший ряд кладки рівну горизонтальну поверхню, ви максимально полегшите укладання наступних рядів.

• Між фундаментом чи цоколем і газобетонної кладки необхідна отсечная горизонтальна гідроізоляція, запобігає капілярний підсос. В якості гідроізоляції можуть використовуватися рулонні бітумні матеріали або спеціальні гідроізоляційні полімер-цементні розчини на основі сухих сумішей. У випадку, якщо поверхня фундаменту не ідеальна, перший ряд блоків слід укладати на вирівнюючий шар цементно-піщаного розчину. Якщо несуча здатність блоків з розрахунку використовується не більш, ніж на 2/3 – має сенс вирівнюючий шар розчину де-

• Коли залишився зазор в першому ряду кладки буде менше довжини цілого блоку, необхідно за місцем виготовити добірний блок. При установці в кладку добірного блоку, його торцеві поверхні повинні бути цілком промазані клеєм.

     

 

• Встановлення кожного блоку контролюйте за рівнем і шнуру-причалюванню. Коригування установки проводите гумовою киянкою.

  

• ВАЖЛИВО! Після укладання чергового рядаблоков обов'язково вирівнюйте поверхню кладки з допомогою терки. Між сусідніми блоками не повинно залишитися перепадів рівня. Якщо не виконати цю операцію,в кладці можливе утворення локальних вертикальних тріщин в місцях концентрації напружень. Утворилася пил, стряхніть кмітливістю.

 

 

 

Ведення кладки на клеї має багато переваг.

В першу чергу, використання клею дешевше, ніж використання цементно-піщаного розчину. Його витрата менше в шість разів, а ціна вище всього в два – два з половиною. У другу чергу, використання дрібно-зернистої клею виключає утворення так званих «містків холоду», – прошарків матеріалу з високою теплопровідністю, що призводять до зниження однорідності кладки і зростання тепловтрат. По-третє, товстий шар розчину збільшує шанс зробити кладку нерівною, а клей тільки підкреслює рівність газобетонних блоків. І, нарешті, кладка з газобетону на тонкошаровому клейовому розчині міцніше кладки з грубими швами. І міцність при стисненні, і міцність при вигині у такий кладки будуть вище за рахунок когезионного характеру зчеплення між бетоном і клеєм.

 

• Встановіть рейки вертикально таким чином, щоб чітко позначити ними кути поклажі.

• Між порядовками натягніть шнур-причалку, покоторому буде вестися кладка наступного ряду.

 

• Нанесіть на них ризики, відповідні висоті рядів кладки.

3. ЧЕРГОВІ РЯДИ КЛАДКИ

Для якісного проведення робіт кладок можна використовувати різні, що полегшують роботу, пристосування. Одне з таких пристроїв – встановлення по кутах майбутнього будинку дерев'яних рейок-порядовок. Другий і наступні ряди кладки слід вести з перев'язкою блоків. Зміщення наступного ряду відносно попереднього повинна становити не менше 8 – 12 див. Для нанесення клею на поверхню блоків можна використовувати каретку, зроблену по ширині кладки, ківш з зубчастим краєм або простий зубчастий шпатель, використовуваний в плиткових роботах.

Місце нанесення клейового розчину

 

 

• ВАЖЛИВО! Як вчинити з торцевої пазогребневі поверхнею при кладці блоків. В загальному випадку такі рекомендації: якщо передбачається, що стіни будуть обштукатурені з двох боків, то вертикальний шов виконується насухо, без заповнення клеєм – це поліпшить теплотехнічну однорідність кладки. Якщо ж передбачається, що хоча б з однією із сторін мокрої обробки не буде, то вертикальний шов повинен бути заповнений частково – щоб виключити продування кладки. І ще одне обмеження: при виконанні з блоків заглиблених у грунт стін, при влаштуванні діафрагм жорсткості і при величині розрахункового навантаження більше 70% від розрахункової несучої здатності кладки клеєм повинен бути заповнений весь вертикальний шов.

• Вирівнювання встановленого блоку проводиться як вже було описано – пристукиванием киянкою.

• Коли черговий ряд кладки підходить до кінця, виникає необхідність у добірному (неполномерном, випиляному з цілого) блоці. Його розмір визначається виміром по місцю. Випиляний добірний блок промащується клеєм з двох сторін і встановлюється на що залишився для нього місце.

• Черговий блок встановлюється на клей і вирівнюється по шнуру причалюванню.

Порядок робіт

• U-блоки встановлюються в проектне положення, при цьому вертикальні стики проклеюються. Якщо з блоків складається перемичка над віконним або дверним прорізом, то перед їх установкою монтуються тимчасові підпори. Бічна стінка U-образного блоку, має велику товщину, повинна перебувати з зовнішньої сторони стіни.

• В лоток, утворений порожниною стикованих U-блоків встановлюється арматурний каркас. Арматура повинна бути встановлена так, щоб шар бетону міг захистити її з усіх сторін.

• Потім порожнину лотка заповнюється дрібнозернистим бетоном. Бетон повинен бути ущільнений штикуванням.

• Підбір арматури та складу бетону проводиться в залежності від сприйманого навантаження.

• Поверхня ущільненого бетону вирівнюється врівень з верхньою межею кладки.

4. ПЕРЕКРИТТЯ ПРОРІЗІВ І U-ПОДІБНІ БЛОКИ

Для перекриття отворів в стінах, виконаних з блоків AEROC, застосовуються як збірні, так і виготовляються на місці монолітні перемички. В якості елементів перемичок можуть застосовуватися сталеві профілі, дерев'яний погонаж або залізобетонні вироби. Виготовляються на місці перемички являють собою монолітні залізобетонні конструкції, що заливаються в порожнину U-блоків.

Отвори в перегородках

Для перекриття отворів в перегородках і самонесучих зовнішніх стінах можна використовувати міцність згинальної кам'яної кладки і обходитися без перемичок. У загальному випадку при відстані між відміткою отвору і верхи перегородки рівному або більшому 2/3 ширини прорізу – перемичка не потрібно. У разі, якщо висота кладки над отвором незначна, доцільність перемички слід визначати індивідуально. Однак при ширині отвору в перегородці 1200 мм і менше перемички практичної користі не принесуть. U-блоки (блоки лоткових перемичок) являють собою штучні модулі незнімної опалубки для влаштування монолітних залізобетонних перемичок, поясів, балок і колон. Ширина U-блоків відповідає ширині рядових стінових блоків, довжина становить 500 або 600 мм.

  

5. ПЕРЕГОРОДКИ

Кладка перегородок не має принципових відмінностей від кладки несучих стін. Деякі особливості слід враховувати при пристрої перегородок, віброізольованих від несучих стін. У цьому випадку перегородкові блокине приклеюються безпосередньо до основи і обрамляють стін, а встановлюються на виброгасящую прокладку, що виключає передачу структурного шуму від несучих конструкцій перегородок. Перед монтажем блоків слід встановити тимчасові напрямні, до яких буде притулятися монтована перегородка. Потім на підлогу приклеюється виброгасящая смуга– з м'якої ДВП, пінополіетилену, пінополістиролу, жорсткої мінплити, пробки, інших воздухонаполненных еластичних матеріалів.

  

 

 

До смузі в свою чергу приклеюється перегородковий блок. Між блоком і існуючої стіною прокладається така ж віброізолюючі по-лоса, або залишається зазор, який в подальшому заповнюється, наприклад, монтажною піною.Подальша кладка ведеться також, як і кладка несучих стін. Отвори в перегородках можуть перекриватися без перемичок, з використанням монтажної дерев'яної опалубки.

  

 

 

6. АРМУВАННЯ КЛАДКИ

Армування не підвищує несучу здатність кладки. Армування знижує ризик виникнення тріщин. Тому доцільність армування повинна бути оцінена стосовно до кожного конкретного об'єкта. Місця, армування яких найбільш доцільно, наведено на рис. Це перший ряд кладки, потім кожен четвертий ряд. Це опорні зони перемичок і зони під віконними прорізами. Практично завжди слід влаштовувати армовану кільцеву балку в рівні кожного перекриття і під кроквяної системою.

• Для укладання прутковой арматури поверхні кладки слід прорізати штроби. Це можна зробити ручним штарборезом.

  

• При наявності на об'єкті електрики можна використовувати для нарізки штроб електроінструмент.

 

Схема розташування арматури в разі, якщо прийнято рішення про конструктивному армування кладки.

• Нарізані штроби повинні бути обеспылены. Це може бути зроблено кмітливістю або будівельним феном.

• Перед укладанням арматури штроби слід заповнити клеєм або цементно-піщаним розчином. Це забезпечить спільну роботу арматури з кладкою і захищає арматуру від корозії.

   

• Для укладання в штробылучше всього використовувати арматуру періодичного профілю o 8 мм.

• У заповнені штроби втисніть арматуру. Надлишки клею (розчину) видаліть.

• Арматура для тонких швів укладається на шар клею, притоплюється в ньому і закривається зверху додатковою клейовий смужкою

• Замість стержневої арматури, що укладається в штроби, можна використовувати спеціальні арматурні каркаси для тонких швів. Вони являють собою парні смуги оцинкованої сталі перерізом 8.1,5 мм сполучені дротом-«змійкою» діаметром 1,5 мм.

  

Інші статті