Продавець АРТІФІКО розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
12 відгуків
+380681471572
+380487751799
+380681471572
АРТІФІКО
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
 • АРТІФІКО
 • Статті
 • Склад цементу, марки цементу й кілька порад як вибрати цемент

Склад цементу, марки цементу й кілька порад як вибрати цемент

Склад цементу, марки цементу й кілька порад як вибрати цемент

Цемент – один з базових продуктів в будівництві.

Завдяки якості і правильно підібраному цементу, конструкції та покриття виходять міцними і довговічними.
У цій статті ми розповімо, що входить до складу цементу, які бувають марки цементу і який цемент кращий. І дамо декілька порад, на що звертати увагу що б вибрати якісний цемент.
Цементу вже кілька тисяч років. Це буквально перший штучний будівельний матеріал.

 

Для початку, розглянемо основний склад цементу і технологію виробництва.

Вихідний склад – близько 75% вапняку і 25% глини. Все ретельно перемішується і завантажується у величезну обертову піч, яка продовжує перемішувати суміш і рівномірно обпікає її при 1450°С. З печі, після випалу, дістають невеликі оплавлені грудки - так званий клінкер. Клінкер подрібнюють на дрібні зерна розміром 1-100 мікрон. Вобщем, це і є вже звичний нам, склад цементу. Пізніше, додають різні добавки, залежно від передбачуваної області застосування цементу і потрібних властивостей розчину. У залежності від вихідної сировини і добавок, які можна отримати портландцемент, білий цемент, гідрофобний цемент і т. д.

Марки цементу.

Після завершення робіт, з кожної партії беруть зразки в лабораторію, де проводять строгий аналіз якості і привласнюють марку.

Виготовляються шість прямокутних зразків із суміші цементу, води і піску. Після повного висихання вони випробовуються на вигин і стиск. Зразок розміщується в прес під поступово наростаючий тиск. Результати розраховуються по середньому арифметичному 4 з 6 зразків, що показали найвищі результати.

Отже, в результаті аналізу, цемент який витримав навантаження 500 кг/см3, присвоюється марка цементу М-500, цемент витримав навантаження 400 кг/см3 – цемент марки М-400 і т. д.

Марки цементу зустрічаються по позначенню Д20, Д0, Д80 і т. п. «Д» - характеризує відсоткове співвідношення клінкеру і добавок. Якщо в маркуванні присутній значення Д20, це означає, що в складі 20% добавок. Добавки додають цемент різноманітні додаткові властивості: швидке затвердіння, гідрофобність, стійкість до корозії, морозостійкість, стійкість до впливу солоної води і т. д.

Також може зустрічатися додаткове маркування М500 Д20 СС. Остання абревіатура «СС» розповідає, які саме властивості надають добавки цементу.

 • СС - сульфато-стійкий цемент (стійкий до агресивного солоній воді);
 • ПЦ - звичайний портландцемент;
 • ШПЦ - шлакопортландцемент (вміст домішок в складі не більше 20%);
 • БЦ - білий цемент (для оздоблювальних робіт);
 • ВРЦ - водонепроникний розширюється цемент (для закладення швів у гідротехнічних спорудах. Швидке схоплювання 4-10 хвилин);
 • Н - нормований цемент (клінкер суворо нормованого складу);
 • ПЛ - пластифікований цемент (підвищена морозостійкість);
 • ГФ - гідрофобний цемент (не вбирає воду протягом 5 хв, володіє високою пластичністю і морозостійкістю);
 • Б - быстротвердеющий цемент.

Какой цемент лучший, как правильно выбрать? 

Внимательно рассмотрите упаковку. На ней должны быть указаны марка цемента, вес материала,  соответствующие ГОСТы, и другие технические х-ки, также, адрес и телефон производителя. Упаковка должна быть не повреждена и надежно защищать от влаги. Свежий и сухой цемент - рассыпчатый, при сжатии не образует комков, полностью рассыпается. Обратите внимание на дату производства. Старайтесь купить цемент не старше полугода, т.к. цемент слеживается, и активность его через пол года снижается практически на треть.

Що стосується розсипного цементу, то підтвердити його марку можна тільки в лабораторії. Ніяких візуальних відмінностей між М500 М400 і не існує. Якщо Ви вирішили взяти розсипний цемент, то єдина рекомендація - ретельно вибирайте постачальника, так як доводиться вірити йому на слово, що це саме та марка цементу за яку Ви платите.

Використовувати цемент потрібно відразу. Якщо не вдається використовувати всі відразу, то для зберігання його необхідно герметично запакувати, так як цемент твердне навіть від дуже малої кількості води.
Для придбання потрібного товару краще звертатися безпосередньо до виробника. Якщо Вам потрібно невелику кількість, то краще звернутися до регіонального ділера виробника. Так Ви можете бути впевнені що купуєте саме те, що хочете.

Інші статті