Продавець АРТІФІКО розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
12 відгуків
+380681471572
+380487751799
+380681471572
АРТІФІКО
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

Суміші для вирівнювання підлоги

Суміші для вирівнювання підлоги
Суміші для вирівнювання підлоги:

Всі сучасні декоративні підлогові покриття для своєї укладання вимагають ідеально рівного підстави – ні ламінат, ні лінолеум, ні кахель, ні що-небудь інше покласти на кривій підлогу неможливо. Про це знає практично кожен будівельник і смутно здогадується більшість абстрактних від будівництва людей. Основних технологій, що дозволяють вирівняти підлогу, існує декілька, але найпоширеніша серед них – це стяжка. Але не проста, яка знайома усім з старих часів, а так звана самовирівнююча, яка передбачає використання спеціальних сухих сумішей.

Суміші для вирівнювання підлоги: різновиди та їх призначення

Найперше відмінність між всіма існуючими нині сумішами для вирівнювання підлоги криється в основі, для вирівнювання якого вони призначені. Тут є два варіанти – суміш для вирівнювання дерев'яної підлоги і суміш для вирівнювання бетонної підлоги. Переплутати їх при виборі ніяк не можна – це різні суміші, які не є взаємозамінними. У магазинах здебільшого присутні суміші для бетонних основ (вони представлені на прилавках в широкому асортименті), але є і для дерев'яних підстав – це до того, що перший-ліпший мішок з написом «Ровнитель підлоги» купувати не варто.
Якщо брати в облік виключно вирівнюючі суміші для бетонних підлог, то, в свою чергу, вони можуть відрізнятися за складом.
Гіпсові сухі суміші для вирівнювання підлоги. Їх область застосування обмежена сухими приміщеннями, а їх основна перевага полягає в можливості лити досить товсту стяжку – мова йде про 100мм і більше. Жоден склад суміші для вирівнювання підлоги, створений на цементній основі, не дозволяє виливати такі товсті стяжки. Ще однією перевагою ровнителей підлоги на гіпсовій основі є відсутність опади – це незамінні склади, що дозволяють створювати рівну підлогу для будь-якого обробного матеріалу на нестойком і слабкій основі. У більшості випадків такі склади виключають відшарування від основи, а отже, і розтріскування стяжки. Крім того, слід зазначити і відмінну паропроникність стяжки підлоги такого типу і порівняно просту технологію використання.
Ровнители підлоги, виготовлені на основі цементу. Ці різновиди сухих сумішей для вирівнювання підлоги розділяються як мінімум за двома ознаками. Найперший з них, на який слід звернути увагу, це призначення – тут можна виділити чорнові склади, які призначені для вирівнювання викривлень підстави в межах до 50мм, а також чистові, фінішні сухі суміші, які заливаються товщиною від 3 до 25мм. Природно, не слід випускати з уваги і склад цих матеріалів. На сьогоднішній день поширені три основні рецепту приготування сумішей – ГЦПЦГ (виготовляються на основі глиноземистого цементу з додаванням гіпсу і портландцементу), ПЦГЦГ (створюються на основі портландцементу з додаванням глиноземистого цементу та гіпсу) і ГАПЦ, який робиться на основі гипсоангедрита з додаванням портландцементу. В принципі, суттєвою і помітної різниці між цими складами немає, але якщо розбиратися глобально, то деякі якості у них все-таки відрізняються і, як результат, різняться області використання. Приміром, ГЦПЦГ краще не використовувати у вологих приміщеннях, так як глиноземистий цемент упереміш з гіпсом не дуже успішно протистоїть тривалого впливу високої вологості.

В принципі, вибираючи суміші для вирівнювання підлоги під ламінат або яке-небудь інше підлогове покриття, досить звернути увагу на можливу товщину стяжки – в побуті незначні відмінності у складі особливої ролі не грають, так що сприймати їх потрібно тільки для свого загального розвитку і не більше.

Яка суміш для вирівнювання підлоги краще: критерії вибору

Сам по себе вопрос, какая смесь лучше, немного некорректный – так можно говорить о производителе, но не о типе смеси. Современные технологии позволяют изготавливать строительную химию, ориентируясь на технические условия ее использования – одна и та же смесь для выравнивания пола при различных условиях может показать себя по-разному. В одной ситуации с хорошей стороны, а в другой обстановке с плохой стороны. Так что вопрос, какая смесь лучше, следует заменить вопросом, какую смесь лучше использовать в тех или иных ситуациях. І щоб відповідь на це питання був правильним, при виборі слід враховувати наступні критерії.

Максимальні викривлення підлоги. Про це говорилося вище, і тут залишається тільки підвести підсумки – до 25мм використовуються фінішні суміші, від 25 до 50мм потрібно застосовувати стартові склади (згодом для досягнення ідеалу їх можна накривати фінішними сумішами для вирівнювання підлоги). Ну і якщо мова йде про занадто великих нерівностях, то увагу слід звернути на гіпсові суміші для вирівнювання підлоги.

Тип приміщення. Про це теж говорилося вище – якщо плануєте вирівнювати підлоги в приміщеннях з високою вологістю (ванні кімнати, туалети і навіть кухні), то від використання недорогих сумішей на гіпсовій основі краще відмовитися. Якщо ж у цих приміщеннях викривлення занадто великі, то попереднє вирівнювання краще всього проводити стандартним способом за допомогою звичайної цементно-піщаної стяжки підлоги.

Виробник. Тут є один нюанс. Всі суміші виробляються згідно з визначеними стандартами, які передбачають певний допуск в технічних характеристиках – один і той же товар може бути виготовлений як по нижній межі цього допуску, так з середнім та верхнім. У всіх випадках він буде вважатися якісним, але прослужить різну кількість часу. На око цей момент не визначиш, і єдине, що залишається робити, це довіряти репутації виробника – просто не варто купувати ровнители для підлоги від незрозуміло якого виробника. Перевагу краще віддати перевірених торгових марок – наприклад, Henkel (Ceresit і Момент). Другий належить до сумішей економ-класу, але насправді це відмінна хімія, здатна служити роками.

Суміші для вирівнювання підлоги: особливості застосування

Практично всі суміші для вирівнювання підлоги (як бетонного, так і дерев'яного) мають одну особливість – вони пластичні і добре розтікаються, при цьому займаючи чітке положення за рівнем горизонту. Якщо все робити правильно, то вирівнювання підлоги за допомогою таких сумішей можна виробляти без маяків, навіть якщо мова йде про заливці складу товстим шаром. Весь секрет цієї технології полягає в обсязі й темпах виготовлення підлоги – чим товще стяжка, тим більша кількість складу треба готувати за один заміс і тим швидше необхідно буде працювати. Завдання полягає в тому, щоб різні порції розчинів встигали з'єднуватися один з одним в єдину масу – для цього попередній заміс не повинен встигати втрачати воду. Саме тому основу належним чином треба підготувати – закласти всі тріщини і позбавити його здатності вбирати воду з допомогою грунтовки, яка наноситься кілька разів.

Ну а в цілому, роботи виконуються наступним чином.
Підготовка підстави – закладення тріщин, швів між плитами і всього того, куди може йти волога. Природно, грунтовка.
Заливка. Процес передбачає одночасне викачування складу пластиковим валиком з шипами з його допомогою видаляють повітря й допомагають різним порцій розчину злитися воєдино. При заливці товстими шарами розчину необхідно допомагати розтікатися з допомогою шпателя або ракло. Взагалі ракля – ідеальний інструмент, коли стяжка ллється тонким шаром – вона відмінно його контролює.
Висихання. Через 24 години, коли вода повністю піде, і по підлозі можна буде переміщатися, його слід накрити тонким поліетиленом, щоб уповільнити процес висихання.

В принципі, це і вся технологія використання ровнителей для підлоги. Єдине, що залишається додати, так це сказати кілька слів з приводу питання, як готувати суміші для вирівнювання підлоги? Принцип простий – у ємність наливається вода, у яку засипається суха будівельна суміш. Вона ретельно вимішується міксером до отримання однорідної маси. Густота залежить від товщини заливання – чим товще стяжка, тим густіше потрібен розчин. Природно, без фанатизму. Взагалі цей момент описати складно – консистенцію розчину доведеться визначати дослідним шляхом.
Інші статті