Продавець АРТІФІКО розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
12 відгуків
+380681471572
+380487751799
+380681471572
АРТІФІКО
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
  • АРТІФІКО
  • Статті
  • Гідроізоляція підлоги: призначення, матеріали і самостійний пристрій

Гідроізоляція підлоги: призначення, матеріали і самостійний пристрій

Гідроізоляція підлоги: призначення, матеріали і самостійний пристрій
Як не крути, а гідроізоляція підлоги – штука не те що хороша і корисна, а навіть обов'язкова, і в деяких ситуаціях без неї просто не обійтися. Ні, ви, звичайно, можете ігнорувати її, але виходячи з практики скажу, що такий підхід до виготовлення підлоги в подальшому може вилитися в круглу копієчку. Це в першу чергу захист ваших вкладень в ремонт житлової площі, про яку ми детально поговоримо в цій статті.

Гідроізоляція підлоги: навіщо вона потрібна

Як і говорилося вище, наявність гідроізоляції в деяких приміщеннях і ситуаціях не потрібно, а обов'язково необхідно. Ця вимога диктується елементарним розсудливістю і бажанням зберегти свій гаманець, а вірніше те, що в ньому зазвичай знаходиться в цілості й схоронності. Ситуацій, при яких не варто ігнорувати цей елемент підлоги, досить багато, і перш ніж розбиратися з усім іншим, потрібно прояснити стан справ саме з ними. Хтозна, а раптом у вашому випадку можна обійтися без неї. Малоймовірно, звичайно, але все ж розібратися з цим моментом слід.

Санвузли та кухні – скрізь, де наявні водопровідні комунікації, і є хоча б маленька, але все-таки ймовірність аварії з водопроводом. Це як раз той випадок, коли наявність пристрою гідроізоляції підлоги обов'язково! Слід розуміти, що усунення наслідків аварії водопроводу в багатоквартирному будинку ляже на того чоловіка, в чиїй квартирі вона сталася, а наслідки можуть бути великими. Постраждати від потопу можете не тільки ви, але і сусіди знизу, причому навіть не одна квартира, а кілька. Повністю від протікання води на нижні поверхи гідроізоляція підлоги не захистить, але вона дасть той дорогоцінний час, протягом якого можна провести необхідні маніпуляції з перекриття подачі води. Загалом, вона допомагає мінімізувати наслідки аварії, а це вже досить багато, і в грошовому еквіваленті мова може йти про зекономленої суми з трьома чи навіть чотирма нулями.

Будь-які приміщення у квартирах висотних будинків. Тут слід дещо уточнити. У всіх інших кімнатах, крім санвузлів і кухні, гідроізоляція грає дещо іншу роль – вона не є постійним захистом, а служить одноразовим рішенням, що запобігає затоплення нижньої квартири у процесі проведення робіт із заливання стяжки підлоги. Тут мова не йде про капітальної гідроізоляції – це, так сказати, жалюгідне подобу, яке являє собою викладену на підлозі поліетиленову плівку.

Приватні будинки, стать яких має безпосередній контакт з ґрунтом. Тут гідроізоляція потрібна тільки для того, щоб запобігти проникнення грунтової вологи в приміщення через бетон. Результатом ігнорування гідроізоляції в таких ситуаціях є безнадійно зіпсовані підлогові покриття, а в деяких ситуаціях і чорнові підлоги. Наприклад, дерев'яну основу при постійному відновленні з вологою ґрунту, яка надходить до нього через опори, згниє протягом декількох років. Практично те ж саме можна сказати і про гідроізоляції бетонної підлоги, яка запобігає швидку псування таких підлогових покриттів, як ламінат, паркет і їм подібних.

І якщо говорити далі про приватних будинках, то гідроізоляція підлоги в них – це також і стабілізація кліматичних умов в приміщеннях. Підвищена вологість у кімнатах – це не дуже добре. Наслідки такого клімату знайомим багатьом людям – це цвіль, грибок, вологі стіни і так далі.

Матеріали для гідроізоляції підлоги: види і особливості їх використання

За великим рахунком, матеріалів для гідроізоляції підлоги існує досить багато, але далеко не кожні з них можна (чи правильніше буде сказати, доцільно використовувати в тій чи іншій ситуації.

Як і в будь-якому іншому справі, тут склалися свого роду традицією – так сказати, окреслився оптимальний коло матеріалів, які і коштують порівняно недорого, і зі своїм завданням справляються на всі 100%. Природно, доведеться з ними знайомитися, і робити це потрібно якомога детальніше. Для гідроізоляції підлоги в будинку, як правило, застосовують всього три типи матеріалів.

Бітумна мастика. У деякому роді це навіть не гідроізоляція, хоча і створює схоже на неї покриття – це підготовка, яка необхідна для нанесення основного гідроізоляційного шару. Свого роду клей, який виступає в якості сполучного елемента між бетоном (плитами перекриття або бетонною подушкою біля основи будинку) і рулонної гідроізоляцією. Наноситься вона досить просто, і вся проблема вирішується з допомогою великої кисті – проникаючи в пори бетону, бітумна мастика створює всі передумови для надійного приклеювання рулонної гідроізоляції.

Крівля рулонна гідроізоляція. Укладається на підготовлену за допомогою бітумної мастики підстава – просто кажучи, вона наплавляється на нього. Під дією температури, яка створюється зазвичай газовим пальником, бітум, що знаходиться в рулонному матеріалі, розплавляється і як би зливається з бітумом у мастиці. Після застигання основний гідроізоляційний шар надійно приклеюється до основи.

Плівки та мембрани. В більшості випадків застосовуються для гідроізоляції дерев'яної підлоги, але в деяких ситуаціях (наприклад, у багатоквартирних будинках) можуть використовуватися і в парі з цементно-піщаною стяжкою підлоги. Як правило, плівка або мембрана укладається під дерев'яний настил, на бетонну підготовку – в деяких випадках така ізоляція може лягати і зверху дерев'яного настилу. Дивлячись що потрібно захищати від вологи, а вірніше дивлячись з якого боку ймовірність її проникнення в підлогу вище. У випадку з підлогою, що має безпосередній контакт з ґрунтом, її кладуть під настил – якщо ж мова йде про ванній кімнаті або кухні, то, природно, тут доведеться її укласти зверху, безпосередньо під декоративне покриття. Хоча як знати – у більшості випадків у таких приміщеннях укладають плитку, і плівки з мембранами тут просто не підійдуть. Тут краще використовувати так звану проникаючу гідроізоляцію, яка забиває пори в бетоні і тим самим перешкоджає проникненню вологи в підлогу.

В принципі, існують і інші матеріали, використовувані для гідроізоляції підлоги в квартирі або будинку перед стяжкою або після неї. Приміром, існують сухі гідроізоляційні суміші – вони досить ефективні і використовувати їх одне задоволення. Як правило, така гідроізоляція наноситься в декілька шарів, кожен з яких накладається в різних напрямках – це свого роду шпаклівка підлоги тонким шаром у два або навіть три проходи. Від повноцінного потопу такі суміші не сильно рятують, а от від проникнення вологи цілком – це непоганий варіант, що дозволяє продовжити термін служби таких декоративних покриттів, як ламінат і йому подібні.
І на закінчення теми про те, що таке гідроізоляція підлоги, скажу кілька слів з приводу деяких тонкощів, яких хоч і не багато, але знати про їх існування треба. По-перше, гідроізоляція робиться не тільки на підлозі – створюється свого роду корито. Тобто плівки і рулонні матеріали кладуть внахлест на стіни на висоту до 200мм (якщо говорити про ванній кімнаті, кухні та туалеті) і на висоту до 100мм від заснування в інших приміщеннях. По-друге, при влаштуванні гідроізоляції підлоги, особливо якщо говорити про повноцінне захисному шарі з бітуму і наплавляемого матеріалу, потрібно дотримуватися стовідсоткову чистоту – не повинно бути ні найменшої порошинки, в іншому випадку гідроізоляція буде давати протікання. Внапуск плівки і мембрани кладуться не тільки на стіни – між собою вони так само стикуються за цим принципом. Напуск одного шматка матеріалу на інший повинен становити не менше 200мм, навіть якщо згодом вони будуть сплавлятися в єдине покриття.
Інші статті