Продавець АРТІФІКО розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
12 відгуків
+380681471572
+380487751799
+380681471572
АРТІФІКО
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

Види гіпсокартону та їх застосування

Види гіпсокартону та їх застосування
Вивчаючи номенклатуру гіпсокартону різних брендів, можна помітити, що виробники керуються загальними принципами. Виходять вони з вимог до споруд і монтованих конструкцій, що існують на даний момент. Більшістю виробників випускається кілька основних видів гіпсокартонних листів, що застосовуються в різних областях. Найпопулярніші з них – ГКЛ і ГКЛВ. Детальніше – далі.

Гіпсокартон стандартний
Його називають ще будівельним (або базовими). Такими плитами можна облицьовувати стіни, обшивати стельові і стінні каркаси, зроблені з дерева або металу. Годяться базові гіпсокартонні плити і для вигадливих дизайнерських конструкцій. Обмеження по застосуванню: використання тільки всередині приміщень (за умови, що вологість нормальна). Для опоряджувальних робіт у квартирі найчастіше використовують саме цей вид ГКЛ. Його легко відрізнити по світло-сірому кольору картону.

Гіпсокартон вологостійкий
Цей матеріал, який маркується ГКЛВ, застосовують в тих приміщеннях, де вологість середня або висока. У гіпсову серцевину додані спеціальні модифікатори, завдяки яким вбирання вологи різко знижується. Крім того, в такому гіпсокартоні не поселяється грибок. Тому його використовують для робіт у ванних кімнатах і кухнях, в горищних приміщеннях, на лоджіях і балконах, де є опалення.

Ще з вологостійких плит виготовляють укоси. А якщо застосувати гідроізоляцію обмазувального типу, то ними можна облицьовувати стіни в душовій або басейні. Варто відзначити, що зовсім не обов'язково застосовувати ГКВЛ лише там, де вогко. Стандартний розмір вологостійкого гіпсокартону і його підвищена міцність дозволяють використовувати його для обшивки будь-яких конструкцій в квартирі або будинку. Колір облицювальної картону у цих плит зелений.

Гіпсокартон вогнестійкий
Даний матеріал (маркується ГКЛО) по функціоналу аналогічний двома описаними раніше – його таким же чином обробляють і згинають. Завдяки спеціальним добавкам гіпсова серцевина такого гіпсокартону, може в два рази довше протистояти високим температурам. Завдяки такій особливості дим і вогонь не зможуть швидко поширюватися. Для вологих приміщень існують спеціальні марки вогнестійкого гіпсокартону.

Применяют ГКЛО для сооружения перегородок противопожарного назначения, а также ими обшивают кабельные каналы, вентиляцию, шахты, конструкции из стали. Можно использовать огнестойкие листы и тогда, когда нужно в помещении отгородить отдельную комнату. Как правило, используют данный материал в офисах, на предприятиях, в помещениях общественного назначения. Картонная облицовка имеет светлый оттенок. Некоторые производители делают ее красной. 

Гипсокартон дизайнерский 
Этот материал имеет и другие названия: арочный, гибкий. Его изобрели для сооружения усложненных конструкций, в которых необходимо изгибать детали с небольшим радиусом. Например, это может помочь при монтаже арочных элементов или сложного подвесного потолка. Плиты гибкого гипсокартона отличаются небольшой толщиной – у разных производителей она варьируется от 6 до 6,5 мм. Кроме того, сердечник армируется сеткой из стекловолокна, которая может идти в несколько слоев. 

Конструкции обшивают двумя слоями таких листов. При монтаже не требуется ни накалывать, ни смачивать гипсокартон – всё делается «сухим» способом. Если имеются особые требования к пожаробезопасности, можно использовать гибкие листы ГФЛ, производимые компанией Гипрок. Они обладают высокой огнестойкостью. 

Гипсокартон повышенной прочности 
Данный материал (усиленный) предназначен для выдерживания больших нагрузок. Например, нужно повесить на стенку что-нибудь тяжелое – из усиленного листа крепеж не выпадет. Применяют такой гипсокартон в любых помещениях. Ряд производителей выпускает усиленные плиты с дополнительными свойствами. Например, они могут быть огнестойкими или влагозащищенными. В качестве примера можно привести ГКЛВУ от компании Гипрок и Diamant от компании Кнауф. У последнего изготовителя есть еще изделия, называемые «массивными». Они имеют толщину 25, 20 и 18 мм. У нас їх прийнято також відносити до високоміцних плит.
Інші статті