Продавець АРТІФІКО розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
12 відгуків
+380681471572
+380487751799
+380681471572
АРТІФІКО
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

Містки холоду

Містки холоду
Для цілей енергозбереження ідеальною була б ситуація, коли теплоізоляція влаштована безперервно по всьому будинку. Але існують місця, де теплоізоляційну оболонку доводиться переривати (наприклад, навколо віконних і дверних прорізів). Від якості виконання таких вузлів буде залежати, чи відбудеться через них витік тепла. Порівняно з іншою стіною подібні місця характеризуються більш низьким опором теплопередачі, тому їх називають містками холоду. Наслідком їх наявності виявляються більш високі витрати на опалення. Вважається, що містки холоду в будівлях можуть бути причиною втрат до 1/3 теплової енергії.
Містки холоду є причиною появи на стінах висолів і цвілі. Зниження температури на внутрішній поверхні огороджувальної конструкції може викликати зміщення точки роси і, як наслідок, конденсацію водяної пари (наприклад, на вікні і навколо нього). Там, де з'являється вогкість, легко збирається пил, і незабаром там утворюються чорні, брудні плями. Оскільки пил — відмінна живильне середовище для мікроорганізмів і будинкових грибів, плями швидко покриваються цвіллю.
Можливих місць появи містків холоду дуже багато. Наприклад, в каркасної конструкції містками холоду будуть стійки, між якими закладають утеплювач. Якщо дерев'яні стійки, то містки виражені слабо зважаючи на досить низькій теплопровідності дерева. Точно так само балки перекриття будуть містками холоду при теплоізоляції стелі, а крокви будуть містками холоду при теплоізоляції даху. При багатошаровій конструкції стіни може стати проблемним пристрій колінчастих мансардних стін і зовнішніх залізобетонних сходів. Але найбільш слабким місцем при шаруватої кладці є залізобетонна плита перекриття.
Містки холоду поділяються на ті, яких можна уникнути, і ті, з якими доведеться змиритися.
Вікна та двері. Навіть самі теплі вікна і двері завжди будуть більш холодними, ніж суцільна стіна. Отже, якщо у вітальні встановлено великі вікна з видом на сад, саме ця частина стіни буде мати значно більш низькі показники опору теплопередачі. Разом з тим великі вікна на південному фасаді завдяки сонцю впускають в дім більше тепла, ніж втрачають.
Контури дверей та вікон є уразливими для містків холоду, і нерідко саме вони можуть втрачати тепло. Тому необхідно звернути особливу увагу на спосіб їх монтажу, передбачити закладні деталі і використовувати теплоізоляційні матеріали, щоб у місцях примикання до стіни не зростали втрати тепла.
Балкони. Чим складніше форма будівлі і чим більше декоративних елементів прикрашають його фасад, тим важче виконати теплоізоляцію правильно. Наприклад, багато проблем для теплоізоляції створюють балкони. Щоб балконна плита витримувала проектні навантаження, її необхідно з'єднати з перекриттям будівлі міцно і надійно. Найчастіше балконна плита зафіксована за допомогою арматурних прутів плити залізобетонного перекриття. Конструктивні вимоги до міцності конструкції виконуються, але місце примикання плити до перекриття стає шляхом для витоку тепла — виникає потужний місток холоду. Саме у цих місцях найчастіше з'являється плісень на штукатурці всередині приміщення.
Простий сучасний спосіб уникнути утворення містків холоду в балконної плити — використання спеціальних теплоізоляційних балконних елементів. Вони складаються з анкерним частини, тобто арматури, і термовкладиш, виконаного з пінополістиролу товщиною 8 див. Арматура балконного елемента виконується з високоякісної нержавіючої сталі, що володіє низькою теплопровідністю; коефіцієнт А у цього матеріалу складає всього 15 Вт/(м-°С), тоді як у звичайної сталі — 60 Вт/(м•°С). Ці елементи можна використовувати в одно-, двох - і тришарових стінах. Їх укладають на етапі армування перекриття, з'єднуючи з арматурою перекриття, так і балконної плити, після чого всі водночас бетонується. Доступні різні види балконних елементів, які можна підібрати для кожного типу балкона — звичайних, кутових і лоджій.
Точкові містки. Часто буває, що доводиться щось прикріпити до фасаду: огородження балкона, навіс над входом в будинок, маркізу над терасою. Такі елементи повинні кріпитися безпосередньо до стіни, а не до зовнішнього шару ізоляції. З-за цього і виникають точкові містки. Уникнути їх досі не вдавалося, але зараз на ринку з'явилися анкери, хімічним способом мінімізують тепловий потік через стіну в точці кріплення.
Хімічні анкери є двох видів. Застосування ампульних анкерів полягає в наступному. В стіні висвердлюють отвір, який потім ретельно очищають за допомогою нейлонової щітки і потоку повітря; потім в нього вставляють ампулу, яка містить в різних ємностях смолу і затверджувач. Коли в отвір забивається кріпить стрижень, ампула руйнується, а її вміст перемішується; через годину анкер можна навантажувати. Застосування які ввожять анкерів пов'язано з використанням монтажного пістолета, у картриджі якого в різних секціях знаходяться смола і затверджувач. Вони змішуються при стисненні картриджа і через сопло надходять в отвір, у яке вставляють кріпить стрижень. Застосування хімічних анкерів виключає контакт стіни зі сталевими з'єднувальними елементами і, отже, запобігає появі містків холоду.
Щели между плитами. Небрежность, допущенная в процессе строительства, может привести к тому, что места, которые казались защищенными от теплопотерь, станут в доме самыми холодными. Плиты пенополистирола или минваты должны соединяться плотно встык, иначе между ними остаются щели. Порой строители стараются исправить положение, заполняя щели клеем, который имеет худшие теплоизоляционные параметры по сравнению с изоляционным материалом. В результате такие щели становятся мостиками холода, что значительно снижает эффективность утепления. 
Цоколь. Между слоем теплоизоляции цоколя и стеной дома должна быть оставлена дилатационная щель (компенсационный шов). В нее помещают уплотнительную ленту. Проблема возникает, когда строители о ней забывают: в этом случае образуется мощный линейный мостик холода. Если же щель заполнена, имеет смысл проверить, применена ли на самом деле специальная, предварительно сжатая саморасширяющаяся уплотнительная лента, так как часто бывает, что используемые строителями традиционные пенки, силиконы или массы через определенное время перестают выполнять свою функцию. Под воздействием высокой внешней температуры пластические массы могут вытекать из щелей. Конечно, кроме ленты, можно применять и другие средства, например забутовочный шнур, — при уплотнении с помощью силикона шнур удерживает массу и ограничивает ее чрезмерное расходование. 
Растворные швы в кладке тоже являются мостиками холода. Стена из самых термоэффективных блоков теряет свои теплосберегающие свойства, если выполняется на широкие швы или дополняется обыкновенным кирпичом, что ведет к возникновению мостиков холода. Швы промерзают намного быстрее блоков, и по всей их толщине начинают промерзать и сами блоки. Поэтому раствор для кладки должен быть как можно менее теплопроводным, например с использованием перлитового песка, а швы следует выполнять как можно тоньше. Якісно виготовлені блоки, у яких геометричні розміри строго стандартизовані, укладаються на спеціальний клей. Тоді товщина шва виходить 2-3 мм, і вплив містків холоду зводиться до мінімуму. При кладці із звичайної цеглини це недосяжно.
Інші статті